Продължете към съдържанието
Начало » Новини » НСА спечелиха републиканските титли по модерен петобой при мъже и жени за България

На 02 и 03 април 2022 се проведе Държавно първенство по модерен петобой във версия тетратлон за мъже и жени, младежи и девойки до 21 г. Домакин на събитието бе отборът на НСА София, а турнирът се проведе на база Академика, София.

В надпреварата участие взеха състезатели от клубовете НСА София, Черно море Варна, Одесос Варна, Галата Варна, Царевец Велико Търново, Олимпиец Пазарджик, Шампион Пазарджик и Хебър Пазарджик, както и атлети по модерен петобой от Гърция.

В най-очакваното и престижно състезание шампион при мъжете стана Тодор Михалев от НСА. Роденият през 1997 състезател преодоля плувната дистанция от 200 м за 2:08.58, спечели фехтовката на състезанието с 20 победи и 3 загуби и направи комбинираната дисциплина за 11:18,41. Негов подгласник стана Радослав Стойчев от Черно Море, следван плътно от Емил Грозданов от клуб Шампион.

При жените държавен шампион стана Светла Згурова от НСА, с резултати 2:15,73 на плуване, 11 победи и 13 загуби във фехтовката и комбинирана дисциплина от 13:15,01. Нейни подгласници са Димана Стефанов от Хебър със сребърно отличие и Кристина Денина от Олимпиец със бронзов медал.

В отборната надпревара мъжкият отбор на НСА, в състав Тодор Михалев, Денис Колев и Александър Върбанов, отново триумфира с общ сбор от 3302 точки. Второто място остана за отбора на Олимпиец – Любомир Германов, Димитър Кестенов и Иван Попов – с 2873 точки. На третата позиция се наредиха Черно море – Радослав Стойчев, Марин Атанасов и Мартин Марулев – със събрани 2659 точки.

Класирането при дамите не можа да излъчи трима призьори, като на първото и второто място съответно застанаха съставите на НСА (Светла Згурова, Никол Иванова, Юлия Спасова) и Олимпиец (Никол Грънчарова, Кристина Денина и Цветелина Тодорова).

Състезанието излъчи и шампионите за състезатели до 21 г. При младежите златният медал бе спечелен от Радослав Стойчев (Черно море). Той направи резултати от 2:21,85 плуване, 19 победи и 4 загуби на фехтовка и комбайн от 11:08,50. Негови подгласници останаха Емил Грозданов от клуб Шампион и Любомир Германов от Олимпиец.

Девойките повториха същото класиране както и в женския турнир, а именно – титла за Светла Згурова, второ място за Димана Стефанова и трето за Кристина Денина.

Отборната титла при младежите бе спечелена от Шампион – Емил Грозданов, Ангел Франгов, Георги Рангелов – с 2864 т. Втори се наредиха състезателите от Одесос – Христоян Стоянов, Златин Вичев, Кристиян Василев – спечелвайки 2803 точки, а трети останаха Черно Море – Радослав Стойчев, Михаил Михайлов, Мартин Марулев – с 2694 т.

За първи път за призьорите на първенството бе осигурен награден спонсорски фонд от Sport Vision.